נקודות חשובות באיטום

קיימים קבלני איטום אשר לעתים לא מבצעים בדיקת הצפה בגגות שהם אוטמים. עליכם להתעקש להכניס בחוזה סעיף של בדיקת הצפה עם גמר העבודות ולוודא שהיא מתקיימת לפי התקן בהתאם לסוג הגג, המשטח ושטחו.

כמו כן עליכם להבטיח בכל חתימת חוזה עם קבלני איטום כי תקבלו עם גמר העבודות תעודת אחריות מפורטת וברורה. מעבר לכל הרשום לעיל עליכם לוודא כי מדובר על קבלן רשום שעובד לפי התקנים שקבע מכון התקנים הישראלי וכי הוא עושה שימוש אך ורק בחומרים שנושאים תו תקן.

כפי שציינו, כיום פועלים לא מעט קבלני איטום. אין שום סיבה שתתפשרו על פחות מהטוב ביותר. שיהיה לכם חורף יבש ובהצלחה.

את הסימנים המוקדמים כולכם מכירים. זה מתחיל ביום בהיר אחד ללא הכנה מוקדמת, כמה כתמים קטנטנים בצבע שחור מופיעים על התקרה בחדר השינה או בסלון. אתם מנסים להתעלם, אומרים לעצמכם שאלו כתמים של אבק, אבל בחלוף השבועות הכתמים מתחילים להצטבר ולתפוס צורה ולכם לא נותר אלא להבין שהתקרה שלכם רטובה.

 

במידה ואתם גרים בקומה העליונה, אין לכם בשביל מה לרוץ לשכנים (אלא אם כן הם חברים בוועד הבית), יש נזילה או חדירה של לחות מהגג. במקרה בו העובש מופיע על קיר חיצוני בתוך הבית, רוב הסיכויים שישנה חדירה מהקירות או מחדר האמבטיה, אבל במידה ואתם גרים בקומה העליונה ויש לכם צבע שמתקלף מהתקרה או עובש שמופיע במפתיע או אפילו טיפות שזולגות אט אט על ראשכם, אין מקום להתבלבל, אתם זקוקים לאיטום דחוף ויפה שעה אחת קודם אבל בתחום שפועלים בו כל כך הרבה אנשי מקצוע, איך בוררים את המוץ מן התבן? ובכן, פשוט הולכים מן הסוף להתחלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *